Czy dzieci nadal lubią bierki?

Gra w bierki była jedną z ulubionych zabaw wszystkich dzieciaków PRL- u. Czy dzisiaj da się do niej przekonać wszystkie współczesne dzieci, tak bardzo przyzwyczajonych do wszelkich wygód oraz towarzystwa elektronicznych sprzętów na każdym kroku? Okazuje się, że gra w bierki nie jest skazana na zapomnienie, tak jak wiele osób dotychczas uważało. Jak nauczyć dziecko gry w bierki, jeśli do tej pory jej nie znało?

Gra w bierki dla dzieci – renesans w czasie pandemii

To właśnie w czasie pandemii wiele dzieci z polskich domów poznało stare i nieco już zapomniane sposoby na zabawę. Okazało się, że nawet wielogodzinne przesiadywanie przed monitorem komputera może totalnie zmęczyć i w pewnym momencie najlepszym rozwiązaniem okazuje się powrót do źródeł. Do zabaw, które umilały życie naszym rodzicom oraz starszemu rodzeństwu. Gra w bierki polega na rozsypywaniu pałeczek z charakterystycznymi końcówkami, bardzo cienkich, które kolejno trzeba wyjmować z kupki, nie naruszając przy tym pozostałych. Prosta zabawa, ale dla wielu dzieciaków dość zaskakująca, ponieważ przy minimum środków dostajemy możliwość sprawdzenia naszej zręczności.

Gra w bierki dla dzieci w każdym wieku

Grę w bierki lubią dzieci w każdym wieku, do tego nierzadko w zabawę włączyć się lubią także dorośli, ponieważ jest to beztroski powrót do lat szkolnych. W bierki przed laty grało się właściwie wszędzie – na przerwach w szkole, na podwórku przy domu, na wycieczkach szkolnych, na stołówkach. Gra ta uczy nie tylko zręczności, ale również polegania na własnym instynkcie, również pewnej delikatności, by nie naruszyć struktury nawet najdrobniejszymi ruchami. Bierki poleca się do gry dzieciom powyżej 4 roku życia, młodsze mogą się nimi bawić, ale jedynie przy asyście osób starszych.

One thought on “Czy dzieci nadal lubią bierki?

Dodaj komentarz