Edukacyjne zabawy dla dwuletnich dzieci

Okres wakacyjny to idealny moment na edukacyjne zabawy z dzieckiem. W jaki sposób uczyć dwulatka poprzez zabawę?

Zabawy kształtujące umiejętności motoryczne

Ukończenie przez dziecko drugiego roku życia to doskonały moment na włączenie zabaw, które będą rozwijały koordynację ruchową. Wakacje to idealny moment na zabawy związane z przesypywaniem.

Dziecko może to robić zarówno w piaskownicy, jak i podczas wakacji nad morzem. Tego rodzaju umiejętności mogą być kształtowane również podczas budowy różnego rodzaju konstrukcji z klocków. Ta zabawa to również doskonały sposób na kształtowanie abstrakcyjnego myślenia, jak i rozwój kreatywności. Umiejętności motoryczne mogą być również rozwijane poprzez wspólne zabawy kreatywne takie jak nawlekanie koralików w celu stworzenia naszyjnika, lepienie z plasteliny, czy kolorowanie.

Zabawy rozwijające pamięć i logiczne myślenie

Istnieje mnóstwo zabaw, które będą pomocne w ćwiczeniu pamięci i spostrzegawczości, a zarazem dostarczą dziecku masę dobrej zabawy. Jedną z nich jest wspólne układanie prostych puzzli. Ta z pozoru prosta czynność może zająć dziecku długie godziny. Zabawą, która może szlifować umiejętności do zapamiętywania, to gra w memory. Na rynku rodzice mają coraz większy wybór książek dostosowanych do wieku malucha. Można w nich znaleźć takie aktywności, jak: krzyżówki, czy labirynty to rozwiązania. Koncentracje można ćwiczyć również poprzez wspólne zabawy takie jak m.in. ciepło zimno.

W przypadku tej gry rodzic ma za zadanie schować przedmiot. Poszukujące go dziecko otrzymuje od osoby dorosłej informację zwrotną. Gdy dziecko jest bliżej poszukiwanego przedmiotu, druga osoba mówi „ciepło”.

One thought on “Edukacyjne zabawy dla dwuletnich dzieci

Dodaj komentarz