W co bawić się z dzieckiem w wolnym czasie?

Ciekawą formą spędzania czasu z dzieckiem mogą być przeróżne gry i zabawy. Świetnie nadadzą się też książki. Na rynku dostępnych jest mnóstwo książek edukacyjnych dla różnych grup wiekowych, planszówek czy choćby szachów.

Wiele z nich możesz dostać z drugiej ręki szukając na olx lub grupach facebookowych, jeśli nie chcesz wydawać dużej ilości pieniędzy, a przy okazji zadbać o środowisko.

Mam oko na litery

To świetny sposób na wspólne spędzanie czasu, ponieważ zabawa polega  na odnajdywaniu elementów na obrazku. Na przykład widzimy w lewym górnym roku liczbę 20 i literę „A”, to oznacza, że naszym zadaniem jest odnalezienie 20 elementów rozpoczynających się na literę „A”. Doskonała zabawa, która zaangażuje całą rodzinę.

Pory roku na ulicy Czereśniowej

To kolejna świetna seria książek, które angażują całą rodzinę do wspólnej zabawy. Polega ona na opowiadaniu historii, która została rozrysowana na kartach książki. Niezwykle ciekawe zajęcie dla dzieci, które pobudza wyobraźnię, a dodatkowo w kreatywny sposób pozwala na spędzanie czasu.

Gry planszowe – rozrywka dla dzieci i rodziców

Przy organizowaniu ciekawych zajęć dla dzieci nie sposób nie wspomnieć o grach planszowych. Dobrym wyborem będzie znane i lubiane Monopoly – w sklepie znajdziesz wersję zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Oprócz świetnej zabawy nauczysz dziecko zarządzania pieniędzmi i współpracy. Nauka połączona z zabawą. Czy może być coś lepszego?

Możesz postawić również na szachy, dzięki czemu Twoje dziecko nauczy się logicznego myślenia, skupienia na szczegółach i koncentracji, co w dzisiejszych czasach bywa prawdziwym wyzwaniem.